Trambolin Bağışıklık Sistemini Güçlendiriyor.

Bağışıklık hücrelerimizin çoğu lenf(akkan) sistemiyle taşınır. Lenf dolaşımını güçlendirmek, bu hücrelerin bütün vücudumuzda hareketliliğini ve faaliyetlerini arttırır, trambolinde zıplamak bu faaliyeti çok iyi bir şekilde gerçekleştirir, böylece vücudumuzun enfeksiyonlarla ve hastalıklarla savaşmasına yardımcı olur. Dolasıyla bağışıklığımız gelişmiş olur.

Trambolin Sinir Sistemini Geliştirir ve Sakinleştirir.

Zıplama hareketi vücudumuzun yukarı ve aşağı doğru yaptığı ritmik hereketlerden meydana gelir. Bu egzersiz kendimizi iyi hissetmemizi sağlar. vücudumuzdaki dokunmaya karşı duyarlı hücrelerin en çok olduğu bölümlerden biri ayaklarımızdır özellikle de tabanlarımız. Trambolinde zıpladığımız zaman bu uyaranlar harekete geçer. Uyaranlar bizlerin dinç durmasını, zindelik hissine varmamızı sağladığından vücudumuz hareketli fakat biz gayet sakin oluruz.

Trambolinde zıplarken farklı hareketleri bir arada yaparak el-ayak-zihin koordinasyonunu zorladığımızdan gelişir. Trambolinde zıplamak aynı zamanda stres atmaya yarayan müthiş bir eğlencedir.

Trambolin Alkol ve Uyuşturucu Alındığında Kullanılırmı?

Eğer Trambolin kullanıcısı alkol ve uyuşturucu maddelerin etkisi altında ise kullanıcının kendini incitme ve yaralama ihtimali vardır. Alkol ve uyuşturucu maddeler hepmizin bildiği üzere refleksleri zayıflatır tepki süresini uzatır , karar vermeyi zorlaştırır, tehlikelerin farkına vardırmaz, özellikle kullanıcının tüm fiziksel koordinasyonunu ve sinirsel iletişimini bozar. Kısacası kontrolden tamamen çıkma durumu oluşmuştur.

Tıpkı alkollüyken araç kullanmamamız gerektiği gibi trambolinde de zıplamamalıyız. Aksi halde eğlenceler birer kazaya dönüşebilir..